10 najlepszych krzeseł w skandynawskim stylu

Nieprzypadkowo skandynawskie marki są wyznacznikiem designu. Mimo, że samych Skandynawów jest niewielu, to wśród designerów stanowią oni potęgę pod względem jakości i stylu wytwarzanych mebli. To dlatego nawiązania do skandynawskiego motywu można znaleźć niemal wszędzie. Meble w tym stylu z łatwością wpasowują się w pomieszczenie, niezależnie od tego, w jakim charakterze utrzymane jest wnętrze.

Przedstawiamy 10 wybranych przez nas krzeseł w skandynawskim stylu. Wszystkie są dostępne w naszym sklepie na zamówienie. 

1. Hee Welling, About a chair - Hee Welling studiował sztukę i wzornictwo w Helsinkach i opanował sztukę projektowania mebli w Royal Danish Academy of Fine Arts. Jego wspaniałe studio w Kopenhadze produkuje piękne skandynawskie towary, takie jak to kultowe krzesło, składające się z gładkiej i prostej skorupy na wygiętych nogach z drewna bukowego z oklejonymi dębowymi fornirami. To nowoczesne krzesło o ponadczasowym uroku, idealne do ustawienia w domu lub biurze. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, w wersjach tapicerowanych oraz na różnej podstawie. 

 

2. Arne Jacobsen, Series 7 - Ta kolekcja, zaprojektowana przez Arne Jacobsena, jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się krzesłem w historii Fritza Hansena, a być może także w historii meblarstwa. SERIES 7 ™ występuje w różnych kolorach i wykończeniach. Wszystkie krzesła wykonane są z formowanego ciśnieniowo forniru. Siedzisko stanowi wygięty parą kawałek wykonany z dziewięciu warstw okleiny. Warstwy te są zawsze wyłożone od wewnątrz bawełną indyjską. Podstawą są cztery nogi ze stali chromowanej. 

 

3. Philippe Starck, Masters - to hołd złożony trzem ikonom współczesnego wzornictwa: SERIES 7 Arne Jacobsena, fotelu TULIP Eero Saarinena i krzesła EIFFEL Charlesa Eamesa. Trzy formy splatają się w jednym projekcie tworząc smukłą i piękną hybrydę stylistyczną.

 

4. Arne Jacobsen, Drop - Oto coś o niezaprzeczalnym retro stylu! Niemożliwe było uzyskanie autoryzowanej wersji tego fotela przez ponad 50 lat, ale niedawno wrócił do fanów skandynawskiego wzornictwa. Siedzisko jest zrobione z tworzywa sztucznego i, jak sama jego nazwa wskazuje, przypomina kształtem kroplę. Podstawa jest wykonana z malowanej proszkowo stali. 

 

5. David Geckeler, Nerd - Szukasz czegoś bardziej współczesnego? Oto laureat nagrody Muuto Talent Award w 2011 roku. Krzesło zaprojektowane przez Davida Geckelera, który studiował zarówno w Berlinie, jak i w Kopenhadze i skutecznie łączy to, co najlepsze z obu tych światów. Krzesło Nerd zbudowane jest ze sklejki prasowanej z solidnymi nogami z orzecha, dębu lub lakierowanego jesionu, ale najbardziej imponującą cechą jest brak widocznych śrub i innych elementów montażowych. To opływowe krzesło będzie wyglądało świetnie w każdym minimalistycznym wnętrzu.

 

6. Thomas Bentzen, Cover - Kopenhaski projektant Thomas Bentzen stworzył to krzesło dla kolekcjonerów z dbających o szczegóły. Jest to współczesny projekt wykonany bez żadnych części metalowych, polegający na naturalnej wytrzymałości podłokietników i ich wyjątkowo inteligentnej inżynierii. Krzesła te stanowią dopełnienie każdej nowoczesnej kuchni, jak i każdego innego pomieszczenia.

 

7. Aleksej Iskos i Boris Berlin, Fiber - Rodzina krzeseł Fiber to efekt kolaboracji Iskosa i Berlina. Siedzisko foteli Fiber wykonane jest z innowacyjnego kompozytu z włókna drzewnego, zawierającego do 25% włókien drzewnych, aby uzyskać dotykowy wyraz i matowy dotyk. Włókna są widoczne oglądane wyłącznie z bliska. Podstawę zaś tworzą zarówno płozy, drewniane i metalowe nogi, jak i pająk. 

 

8. Philippe Starck, Louis Ghost - Podczas gdy klasyczna forma krzesła Louis jest historycznie znaczącym przejawem klasycznego francuskiego designu, krzesło Louis Ghost Philippe'a Starcka wprowadziło go do świata modernizmu. Ta reprodukcja jest formowana wtryskowo, możliwa do układania w stosy i dostępna w szerokiej gamie półprzezroczystych kolorów, pasujących do każdego wnętrza. 

 

9. Michael Thonet, 18 - ten charakterystyczny styl krzesła stał się sławny na całym świecie. Nadaje wnętrzu wnętrzu klasyczny kameralny charakter. Wykonane z buku, ręcznie wyginane, wygląda niczym stworzone dla domu w skandynawskim stylu, jednak wygląda doskonale w każdym wnętrzu. Podczas gdy oryginalne prace rodziny Thonet są dziś bardzo trudne do zdobycia, te solidne bukowe krzesła świetnie sprawdzają się pod względem jakości i gładkości charakterystycznej konstrukcji z giętego drewna. Produkowane niezmiennie w tych samych zakładach od 1876 roku.

 

10. Joergen Baekmark, J104 - Jørgen Bækmark jest jednym z wielu wpływowych projektantów duńskiego FDB Mobler, a to krzesło jest z pewnością reprezentatywnym dziełem czystego i naturalnego stylu designerskiego domu. Nawet w minimalistycznym lub nowoczesnym wnętrzu, bez innych skandynawskich akcentów, to krzesło z pewnością będzie się wyróżniać na tle reszty mebli. Opcje czarnego, czerwonego, białego i szarego lakieru zapewniają niekończące się opcje wystroju.