10 wskazówek, które pomogą naprawić pokój, w którym nic nie pasuje

Pokój w którym nic do siebie nie pasuje?

Dopasowywanie pokoju nie jest tak proste, jak się wydaje. Przewijanie Instagrama i oglądanie doskonale zaaranżowanych salonów i sypialni sprawia, że wydaje nam się, że kupowanie odpowiednich mebli i akcesoriów będzie dziecinnie proste. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to dobrze trafiłeś. Przed nami wskazówki, jak naprawić pokój, w który rzeczy niekoniecznie do siebie pasują, prosto od projektantów wnętrz.

Pokój w którym nic do siebie nie pasuje?

Utwórz spójną gamę kolorystyczną

Najlepszym sposobem, aby naprawić pokój, w którym nic do siebie nie pasuje, jest praca wstecz i ustalenie, jakich kolorów masz najwięcej, a następnie znalezienie dużego obrazu, które zawiera te kolory, lub dywanu, który ma większość kolorów w środku projektu- mówi Monika Ross, założycielka Moniki Ross Design LLC. Sprawi to, że przestrzeń będzie spójna, a posiadanie szerokiej gamy przedmiotów, które kochasz w pokoju, doda tyle osobowości i stworzy eklektyczny, przestrzenny wygląd.

Nakładaj warstwy, dodając kolorowe poduszki, narzuty, abażury, dzieła sztuki i unikalne akcesoria do pokoju, a projekt zacznie ewoluować i stanie się spójny. To bardzo przypomina obraz; musisz dodawać kolory i formularze, aby zintegrować niepasujące części – mówi Sara Bengur z Sara Bengur Interiors.

Dobierz poduszki

Czy czułeś się kiedyś jak w pustym pokoju bez kilku poduszek? To dlatego, że te dekoracyjne akcenty pomagają wykończyć pokój. Jeśli więc twoja przestrzeń jest niezrównoważona, zainwestuj w kilka poduszek, które pomogą ci ją przywrócić na równe podłoże.

Rozważ wybranie takich poduszek, które mają wszystkie kolory pokoju. Następnie dodaj kilka w jakiś wzór jako akcent i połącz je z kilkoma gładkimi poduszkami. Poduszki, narzuty i ozdoby sprawiają, że pokój zawsze wygląda na bardziej dopracowany, mówi Maggie Griffin, założycielka i główny projektant Maggie Griffin Design. Jeśli wszystkie twoje poduszki pasują do siebie, sprawią, że pokój też będzie pasował.

Polegaj na dywanie

Jeśli nie uważasz, że inwestowanie w dywan o intensywnym kolorze jest dla Ciebie odpowiednie, inną opcją jest zakupienie takiego, który trzyma się bardziej po neutralnej stronie.

Rozważ duży dywan z włókna naturalnego, aby uspokoić pomieszczenie. Możesz pójść o krok dalej, nakładając kolejny na wierzch! - mówi Griffin - Moimi ulubionymi są vintage Dhurrie, skóra zwierząt lub antyczny Oushank.

Poeksperymentuj z detalem

Jeśli mebel zakłóca przestrzeń, spróbuj wymienić jego uchwyty.

Zmień klamki i elementy szafki, aby połączyć estetykę swojego projektu. Ta niewielka zmiana może mieć ogromny wpływ na ogólny wygląd , mówi Jolene Embree, NCIDQ, LEED Green Associate.

Dostosowując ten jeden szczegół, możesz sprawić, że meble będą wyglądały bardziej jak „motyw” pokoju, niezależnie od tego w jakim jest stylu.

Wznieś swój regał wyżej i dalej

Jeśli jesteś fanem chaotycznych i abstrakcyjnych stylów, regał może pomóc wykończyć twój niedopasowany motyw.

Domknij pokój za pomocą regału i udekoruj go wszystkimi zebranymi drobiazgami i akcesoriami. Ułóż wystawę z książkami - wyjaśnia Ross.

Twoje książki będą działać neutralnie i pomogą powiązać wszystkie twoje drobiazgi.

Dodaj więcej roślin

Jeśli pokój potrzebuje czegoś, aby go zjednoczyć, postaw na zieleń. Dodaj trochę roślin! Jeśli nie masz ręki do kwiatów, poszukaj roślin o niskich wymaganiach konserwacyjnych lub wybierz dobrej jakości sztuczne rośliny. Zieleń to świetny sposób na ożywienie domu i uczynienie go bardziej spójnym - zaleca Embree.

Postaw na neutralną sofę

Jeśli szukasz nowej sofy, Ross sugeruje inwestowanie w neutralną. Neutralna sofa może być stabilnym elementem, który można łączyć z innymi stylami krzeseł, stołów, dywanów i dzieł sztuki.

Daj swojej przestrzeni teksturowane wykończenie

Kiedy pokój nie jest spójny, Emilie Péchadre z EP Interior Design sugeruje dodanie tekstury, aby stworzyć spójne połączenie w całym pomieszczeniu. Pomyśl o rozmytej poduszce na kanapie z rozmytym rzutem na krzesło; lub aksamitna otomana przy stoliku do kawy i aksamitna poduszka podłogowa na podłodze. Twoje oko zarejestruje podobieństwa, a przestrzeń zacznie płynąć.

Baw się proporcjami

Według Ross mieszanie stylów jest dość kosmopolityczne, o ile przestrzegasz zasady „60/30/10” procent proporcji kolorów. Twój pokój powinien mieć 60% koloru głównego, 30% koloru dodatkowego i 10% koloru akcentu, aby czuć się spójnym. Jeśli twój pokój się nie klei, sprawdź, czy nie warto zwiększyć lub zmniejszyć któryś z tych kolorów.

Sprawdź, czy nie warto zrezygnować z jakiegoś elementu

Czasami, gdy chodzi o zbyt nagromadzony pokój, jest element, która sprawia, że wszystko jest nie tak. Jeśli wiesz, co to jest, być może czas przyznać się do porażki i z niego zrezygnować.

Jeśli masz wrażenie, że rzeczy po prostu nie współgrają, nie zmuszaj się do nich! Znajdź meble i przedmioty w przestrzeni, w której jesteś całkowicie zakochany, i wyeliminuj resztę, mówi Amber Guyton z Blessed Little BungalowCzasami rozpoczęcie od nowa jest najlepszym rozwiązaniem!

 

Oparte na Apartment Therapy

Zdjęcia

1. Quintessence

2. My Paradissi

3. My Scandinavian Home

4. The Sun

5. Domino

6. Quintessence

7. Domino

8. Home Decor

9. My Scandinavian Home

10. Interiors by Color

11. Daily Dream Decor