4 zasady stylu holenderskiego

Holandia jest jednym z tych państw, które sprawiają, że czujesz się dobrze, gdy tylko tam dotrzesz. Jest malownicza z kanałami, łodziami domowymi,wszystkimi na rowerach i tulipanami akcentującymi wszystko w zasięgu wzroku. Mekką holenderskiego stylu jest natomiast Amsterdam, z elementami, które sprawiają, że styl ten jest wyjątkowy – elektryzujący wręcz, przy czym wciąż elegancki i wyrafinowany.

  1. Otwórz swój dom

W Holandii, a zwłaszcza w Amsterdamie, zasłony są jedynie formalnością - nie zamyka się ich zbyt często, jeśli w ogóle. Pozostawienie ich otwartych pokazuje, że nie masz nic do ukrycia, przy czym wpuszcza do pomieszczenia dużo światła, szczególnie na parterach, gdzie nie ma go mnóstwo. To także sposób na powitanie innych i popisanie się swoim domem. Sprowadź ten holenderski trend do swojego lokum i otwórz się (i swój dom) na świat!

  1. Połącz funkcjonalność z estetyką

Amsterdamskie domy na kanałach i łodzie mieszkalne są piękne, ale są niewielkie - co oznacza, że miejsce do przechowywania i styl muszą iść w parze. Stojaki rowerowe stają się sztuką ścienną w bardzo realny sposób. Nawet Pulitzer Amsterdam, jeden z najmodniejszych hoteli w mieście, zdecydował się na tę estetykę, umieszczając rower na ścianie w niektórych pokojach jako prawdziwą sztukę. Pomyśl o rzeczach, które musisz przechowywać lub masz nawyk do ukrywania i pokaż je. Połóż torby plażowe lub torebki na ścianach lub na półkach, układaj sprzęt sportowy jako twoje własne dzieła sztuki.

  1. Nie bój się koloru

Holendrzy wcale nie boją się kolorów. Podczas gdy niektóre z nowych stylów mają tendencję do czarno-białego lub neutralnego motywu, więź mieszkańców Holandii z kolorem jest dobrze widoczna w kolorach domów na kanałach, lokalnych produktów rzemieślniczych na rynku czy pracach holenderskich artystów. Używaj kolorów i nie bój się być odważnym dzięki nim - nakładanie kolorów tworzy również zabawny akcent, który wykracza poza trendy w stylu.

  1. Wybierz wykończenia, które dobrze się starzeją

Jak udowadnia trasa koncertowa Desiré van den Berg, Amsterdam i holenderski styl pełen jest industrialnych detali. Metale i skóra zajmują centralne miejsce i podobnie jak tradycja miasta, te wykończenia dobrze się starzeją. I chociaż mogą być droższe, pozostaną z tobą przez długi czas, starzejąc się i pokazując twoją historię.

 

 

 

Image credits

  1. photo: https://pl.pinterest.com/pin/435019645254257561/

  2. photo: https://aestheticeye.tumblr.com

  3. photo: Jessica Faulds

  4. photo: https://pl.pinterest.com/pin/75224256263277262/

  5. photo: Winkie Visser