5 porad odnośnie dekorowania przestrzeni, według pasjonatów sztuki

Częstym problemem przy aranżacji swojej własnej, domowej przestrzeni jest sposób jej dekorowania. Wybranie odpowiednich kolorów, dodatków i tekstyliów choć z pozoru banalne, okazuje się wcale takim nie być. Można przy nim popełnić wiele błędów, które mogą całkowicie wpłynąć na wystrój wnętrza.

Spraw, aby Twój dom nabrał nowego wyglądu dzięki tym wskazówkom od tych, którzy uczą kreatywności. Poniżej czterech nauczycieli sztuki dzieli się najlepszymi wskazówkami dotyczącymi zdobienia. Od teorii kolorów po dodawanie spersonalizowanych elementów.

Zmniejsz użycie koloru

Jeśli chodzi o kolor w domu, guru sztuki twierdzą, że najlepiej ćwiczyć powściągliwość. „Wielu nauczycieli sztuki uwielbia kolory, ja też”, wyjaśnia Kelly Berwager, koordynatorka sztuk wizualnych na Uniwersytecie Troy w Alabamie. „Ale nie jestem kimś, kto sprawi, że każdy pokój będzie w każdym kolorze tęczy. To musi płynąć. W tej chwili remontujemy nasz dom, a ja używam zieleni, która łączy rzeczy ”.

„Neutralne barwy są twoim przyjacielem, pomagają zrównoważyć kolory”, zgadza się Michelle Peacock, nauczycielka sztuk wizualnych w Scottsdale w Arizonie. „Sprawdź też psychologię koloru, która pomoże ci wybrać ten wlaściwy dla ciebie”.

Połącz funkcjonalność z estetyką

„W otwartej przestrzeni jest piękno. Podobnie jak obraz, daje oku odpoczynek ”- mówi Peacock. Ale w małym mieszkaniu można to łatwiej powiedzieć niż zrobić. Profesjonaliści mówią, aby wykazać się kreatywnością w zakresie przechowywania, aby każdy element miał swoje miejsce.

„Nienawidzę bałaganu”, przyznaje Brandie Grogan, koordynatorka grafiki na University of Art w San Francisco. „Uwielbiam organizować rzeczy w kreatywny sposób, na przykład z dużą półką, w której wszystko ma miejsce do schowania. Jeśli masz wszystkie te rzeczy na małej przestrzeni, jest to przytłaczające i sprawia, że wyglądają na ciaśniejsze i bardziej zabałaganione ”.

 

Zabierz swoje podróże ze sobą do domu

„Przynieś do swojego domu coś z podróży, co przywołuje u ciebie miłe wspomnienia z nią związane”, oferuje profesor E. Genevieve Williams z Marymount Manhattan College.

Dla Berwager to zawsze ceramika: „Maluję i wykonuję dzieła multimedialne, ale uwielbiam zbierać prace innych artystów. Ceramika nie jest czymś co sama robię, dlatego uwielbiam kolekcjonować dzieła innych artystów, zwłaszcza podczas podróży. ” Jej zdaniem, jest to wnętrze, które opowiada historię.

 

Rozważ białe ściany

„W galeriach istnieje powód, dla którego ściany są zawsze białe”, mówi Grogan. „Chce się, aby przedstawiane dzieło przykuło twój wzrok, zwróciło twoją uwagę.”

W przypadku małych przestrzeni Williams radzi farbę ścienna w odcieniu perły. „Perła ściąga światło, więc jeśli twoje mieszkanie nie otrzymuje wiele bezpośredniego światła, będzie ono wyglądać o wiele jaśniej”.

 

Spersonalizuj daną przestrzeń

„Uwielbiam chodzić na pchli targ i znajdować stare rzeczy do dekoracji”, zauważa Grogan. „Lubię rzeczy, które mają historię”.

Artystka niedawno znalazł stare formy do balonów na pchlim targu. Kupiła dziewięć i zawiesiła w grupie na ścianie. „To początek rozmowy” - dodaje. „Wszyscy ze zdziwieniem pytają się„ Co to jest? ”

W biurze Berwager każdy kawałek ma swoją historię. „Kupiłam pojemnik na doniczki od kołder Gee Bend i mam go w swoim biurze”, mówi. „Żartuję, że poznałem kobiety stojące za tymi niezwykłymi kołdrami i że mam oryginał”.

 

 

 

Image credits

1. photo @mignonnedecor on instagram

2. photo https://www.sfgirlbybay.com/2019/02/21/color-story-winter-blues/

3. photo @carolinastorm on instagram

4. photo http://www.dayslikelaura.com/inspire/live/apartment-inspiration-for-small-space-living/

5. photo https://haar.womenz.me/pin/B1tnM1En4Da

6. photo Kyle Knodell