7 przedwojennych elementów wnętrz, które powrócą w 2020 roku

7 powracających elementów przedwojennych wnętrz

Nic dziwnego, że przedwojenne elementy architektoniczne zaczynają powracać, nawet we współczesnych wnętrzach. W dzisiejszych czasach konsumpcjonizmu wzorniczego wydaje się, że zwraca się uwagę na autentyczność. Ponieważ wiele z tych starszych domów przestawia się na młodsze pokolenie nabywców, dzisiejsi właściciele nieruchomości, którzy znają się na projektowaniu, podsumowują przedwojenne szczegóły i znajdują wartość w zachowaniu poziomu rzemiosła architektonicznego, który niemal całkowicie zniknął w dzisiejszych domach.

Jeśli nie jesteś szceśliwym posiadaczem starego domu czy mieszkania i wątpisz, że w najbliższym czasie do niego przenieść, dobrą wiadomością jest to, że możesz go sfałszować - przynajmniej trochę. Oczywiście oryginalne elementy starej architektury są najlepsze, ale budżet nie powinien przeszkadzać w uzyskaniu przedwojennego wyglądu, jeśli ci się podoba.

Oddzielone pokoje

Dzięki ponownemu zainteresowaniu unikalnie zaprojektowanymi przestrzeniami, zamknięte plansze podłogowe są modne w nowoczesnych domach. Ludzie dążą do bardziej podzielonych planów pięter w celu indywidualizacji przestrzeni. Dążą do większej prywatności i kontroli hałasu i poczucia przytulności. Dzięki oddzielnym przestrzeniom możesz mieć więcej wolności w tworzeniu odrębnego wyglądu w każdym pokoju, nie martwiąc się o to, że dekoracje wizualnie się gryzą.

Drewniane podłogi

Stare drewniane podłogi przeżywają odrodzenie we współczesnych wnętrzach - i nietrudno zrozumieć, dlaczego. Dobrze zużyte podłogi z drewna zapewniają niezrównane ciepło i wizualną głębię w każdej przestrzeni. Stanowią one również neutralne tło zarówno dla współczesnych, jak i tradycyjnych mebli, dywanów i obrazów. Jeśli masz stary dom lub zamierzasz go kupić, zawsze rozważ wyremontowanie przed wymianą podłóg, aby zachować część tego uroku.

Listwy ścienne

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów przedwojennego wnętrza są listwy na ścianach, takie jak listwy koronowe lub panele skrzyniowe. Ozdobne listwy dodają uroku, historii i charakteru przestrzeniom. Wspaniałym rozwiązaniem jest pomalowanie detali na biało. Stanowi to piękne zestawienie z nowoczesnymi meblami. Zawsze możesz dodać listwy do wnętrz o gładkich ścianach.

Wysokie sufity

Nic nie sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe niż wysokie, strzeliste sufity. Dlatego pojawiają się one w coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach. Wysokie sufity sprawiają poczucie większej przestrzeni. Nie możesz wiele zrobić z sufitem bez renowacji, ale możesz stworzyć złudzenie optyczne wysokości za pomocą tapety z nadrukiem skierowanym pionowo. Malowanie sufitu nieco jaśniej niż ściany może również nieco przyciągnąć wzrok do góry.

Kamienne kominki

Przedwojenne marmurowe kominki są pełne uroku i wyrafinowania, więc nic dziwnego, że robią furorę we współczesnych wnętrzach. Przedwojenne kamienne kominki stosowane we wszystkich typach projektów stanowią wyrafinowany kontrast ze współczesnymi meblami. Marmur jest również innym sposobem na dodanie naturalnego akcentu.

Gipsowe ściany

Solidne i dźwiękoszczelne, gipsowe ściany można ozdobić listwami, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i dekoracyjne niż płyty gipsowo-kartonowe. Nic nie dodaje pomieszczeniu więcej bogactwa niż faktura i waga prawdziwych ścian gipsowych. Tworzą głębię w nieozdobionej przestrzeni.

Obniżone pokoje

Jeśli myślałeś, że obniżone pokoje dzienne należą już do przeszłości, to nadszedł czas, aby pomyśleć jeszcze raz. Po raz kolejny widzimy trend zmiany poziomów podłogi. Może być to kompromis między otwartymi i zamkniętymi planami pięter, ponieważ masz poczucie oddzielenia bez izolacji.

 

Based on Apartment Therapy

  1. @gaellemancina on Instagram
  2. Vogue
  3. My Design Chic
  4. Glitter Inc
  5. https://www.instagram.com/p/BwjcbroJsQD/
  6. @annelauremais on Instagram
  7. Honestly WTF
  8. Apartment Therapy