Magis ma już cztery dekady!

Designerskie meble we włoskim wydaniu.

Niezwykła historia marki Magis rozpoczyna się w roku 1976, kiedy to Eugenio Perazza zakłada firmę, której nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa, oznaczającego „więcej”. I ta właśnie myśl przyświeca idei marki po dziś dzień! Magis za cel stawia sobie dotarcie do jak największej ilości klientów, również poprzez współpracę z najlepszymi i najbardziej rozpoznawalnymi w świecie designu projektantami.

 

W 1978 roku powstaje fotel PROUST Alessandra Mendiniego. [zobacz fotel proust] Początkowo wykonany z drewna i tkaniny fotel jest produkowany przez znamienitą markę Capellini. W 2011 powstaje wersja fotela Proust z tworzywa. Opracowaniem technologii produkcji oraz produkcją zajmuje się Magis. Powstaje Magis Proust, ikona designu w cenie dostępnej dla przeciętnego Smitha lub Kowalskiego.

Magis fotel PROUST

 

Rok 1997 - krzesło BOMBO Stefano Giovannoniego. [zobacz bombo stool] Chyba najbardziej podrabiany hoker na świecie. Giovannoni projektuje całą rodzinę designerskich mebli - krzesło, stół oraz stołek barowy. Miękkie linie sprawiają, że forma wygląda przyjaźnie i domowo, z drugiej strony mebel jest bardzo minimalistyczny. Fantastyczny projekt jest ikoną designu.

Magis fotel BOMBO

 

2000 rok - Jasper Morrisson, AIR CHAIR [zobacz air chair] Przełom wieków owocuje też przełomowymi technologiami w produkcji krzeseł z tworzywa. Banalne krzesło Air Chair (na zdjęciu poniżej po lewej, po prawej designerskie krzesło z podłokietnikiem Air Armchair) jest takie, a jednocześnie mega-wytrzymałe. Dlaczego? Ponieważ wykonane jest w technologii airmouldingu, a dodatkowo zawiera w tworzywie pewną ilość włókien szklanych, Na takich czterech krzesłach spokojnie można by postawić naszego popularnego "Malucha" czyli Fiata 126p. Co to jest airmoulding - formowanie z jednoczesnym wtryskiem tworzywa i powietrza - pozwala na wykonywanie większych przekrojów z tworzywa.

Magis krzesło AIR CHAIR

 

Rok 2003 - CHAIR ONE, Konstantin Grcic [zobacz chair one] Jeden z moim zdaniem najciekawszych projektów krzesła. Na pierwszy rzut oka, konstrukcja wydaje się niewygodna, ale tak wcale nie jest. Mój ulubiony projekt tego designera. Designerskie krzesło ma także wersję na nogach w kształcie gwiazdy i na betonie - na zdjęciu poniżej. Grcic zaprojektował również stołki barowe w 2 wysokościach oraz stół.

Magis krzesło CHAIR ONE

 

2006 - Ron Arad, VOIDO [zobacz bujak voido] Jak jeszcze można podejść do tematu fotela bujanego? Wydawało by się, że temat został już wyczerpany. Ron Arad udowadnia, że nie. Można stworzyć mebel, który będzie rzeźbą, a jednocześnie będzie można na nim leżeć i dodatkowo bujać się :-). Designerski fotel produkowany jest w 2 wersjach - matowej, z powierzchnią powstałą bezpośrednio po wyjęciu z formy, oraz w błyszczącej - lakierowanej specjalną elastycznym lakierem. Piękna forma idealnie odnajduje się w wnętrzach.

 

Magis bujak VOIDO

 

2016- Jaime Hayón, Milà [zobacz krzesło mila]

 

Magis krzesło Milà

 

Naoto Fukasawa, Substance [zobacz krzesło substance]

 

Magis krzesło Substance