Result Chair z HAY

Stworzone z myślą o adaptacji, lekkości i wytrzymałości, Result Chair i Pyramid Tables są ostatnim słowem w konstrukcji z blachy wyciętej. Pierwotnie stworzony przez Friso Kramera i Wima Rietvelda podczas pracy w Ahrend w latach 50-tych, kolekcja została ponownie uruchomiona przez HAY wraz z Ahrend (www.ahrend.com). Początkowo wprowadzone na rynek w latach 50., były uznawane za triumf w innowacyjnym zastosowaniu blachy stalowej, dając nowy kierunek do zastosowania w produktach o kształcie organicznym. Dziś, zarówno jako pojedyncze elementy, jak i jako kolekcja, wyróżnia się oszczędnym wykorzystaniem materiałów, uproszczoną konstrukcją oraz wystarczającą lekkością do przemieszczania. Te trwałe projekty przejawiają funkcjonalną doskonałość i estetyczną lekkość, które zostały udowodnione w rzeczywistym środowisku, poprzez doświadczenia kilku pokoleń. Fotel finalny ma cienką stalową podstawę z dębowym siedziskiem i oparciem, zachowując maksymalną elastyczność, lekkość i wytrzymałość, a jednocześnie minimalistyczny wygląd. Oryginalnie popularne krzesło w szkołach w latach 50., czysta estetyka i trwałość Result sprawiają, że można je stosować w wielu publicznych i prywatnych kontekstach. Dostępne w różnych wykończeniach drewna i podstawowych kolorach, które można skoordynować ze stołami Pyramid Table.

 
Pyramid Table wydaje się świetnym rozwojem koncepcji Result. Ponadczasowy design tego stołu sprawia, że wygląda on teraz tak samo aktualnie jak 60 lat temu. Wszystko uzupełnia ławka Result Bench, również zaprojektowana w latach 50., przez Wima Retvelda.
 
 
 
Powyżej: Stół Pyramid Table w rozmiarze 190x85 lity dąb olejowany, oraz ławka Result Bench 11 w rozmiarze 140x40. Dostępne są także inne rozmiary.