New Italian Style

W jaki sposób uzyskać nowoczesny włoski wystrój we własnym domu?

Magis Suspence

Od ikon mody, przez mistrzów malarstwa po ponadczasowo elegancką architekturę, dla większości z nas wszystko, co włoskie, jest synonimem piękna i stylu. Ale opanowanie sztuki Włoch może z początku nieco przerażać. Łączenie odpowiednich kolorów, faktur i elementów tak, aby wyglądały nowocześnie i świeżo, aniżeli staroświecko w celu uzyskania wrażenia nieskomplikowanego szyku, może zniechęcić nawet najbardziej oddaną sprawom domowym osobę.

Jednak nie musi to być aż tak stresujące, jak się niektórym wydaje. Niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć wnętrze , uzupełnić je odrobiną śródziemnomorskiego chłodu, czy przekształcić w nowoczesną włoską fantazję od podstaw, mamy wszystko, co może dać Ci inspiracje albo pomóc w stworzeniu swojego projektu. 

Stół Fusin

Jeśli chcesz idealnego włoskiego wnętrza, unikaj spektakularności oraz wzoru lub kolorytu, który może być znakiem rozpoznawczym bardziej tradycyjnych europejskich stylów. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tej delikatnej równowagi jest wprowadzenie do wnętrza mocny akcent, takim jak wielka skórzana sofa w luksusowym, maślanym kolorze, która posłuży jako baza, od której będą odchodzić lżejsze akcenty. Aby nie przytłoczyć oka, wybierz przyciągające wzrok fragmenty o łagodniejszych odcieniach i teksturach, takich jak gładkie złoto lub marmur, w celu zaakcentowania włoskiego wyglądu. 

Dlaczego włoski design jest tak popularny?

Włoski design jest uosobieniem luksusu. Jest bogato zdobiony, złocony, elegancki i zaprojektowana tylko z najwyższej jakości mebli. Historycznie, renesansowy design i architektura sięga początku XV wieku we Florencji. Projekt ten był zdominowany przez architektoniczne kamienne kolumny i eleganckie barokowe stylizacje. Dzisiejsze domy w stylu włoskim nadal odznaczają się niesamowitym kunsztem i oszałamiającym stylem. Może jest to wynik starożytnej włoskiej historii albo po prostu dobry gust, ale jedno jest pewne- Włosi wiedzą, jak ozdobić dom. Domy w stylu włoskim są nie tylko luksusowe, dosłownie są warstwami luksusu od podłogi do sufitu. Każdy detal jest najwyższej jakości. Stare włoskie domy miały żyrandole kryształowe drapowane z sufitów kasetonowych. Ich ściany ozdobione były ornamentowymi wykończeniami i jedynymi w swoim rodzaju malowanymi freskami, a podłogi pokryte błyszczącym drewnem lub marmurem, zaś dywany były porozrzucane w celu zwiększenia wygody.

Stół Desalto

Z kolei nowoczesne włoskie domy, które mogą być bardziej minimalistyczne, ale wciąż zachowywać luksusowy design poprzez lśniące, lakierowane kuchnie, rzeźbione żyrandole wciąż pokryte szklanymi kryształami i opływowe meble, kontynuują tradycję wysokiej jakości.

Aby naśladować któryś z tych włoskich stylów, trzeba mieć oko na najwyższą jakość. Możesz wynająć projektanta, który pomógłby ci w tej dekoracyjnej misji, ponieważ ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest tandetny wystrój w stylu secesyjnym.

Wydaje się, że istnieją dwie wybitne szkoły wzornictwa, które wyłoniły się z Włoch - Old World Ornate Italian oraz Modern Italian. Włoska elegancja i luksus z pewnością znajduje się we współczesnym włoskim domu.

Co to jest nowoczesny włoski styl?

Meble są bardziej eleganckie i mniej ozdobne, jednak sam poziom luksusu pozostaje niezmiennie najwyższą jakością stosowaną w tych domach. Nowoczesny włoski styl jest czystszy oraz bardziej czarno-biały niż w przypadku elegancji i tradycjonalizmu dawnych Włoch.

Od XV-wiecznej Florencji po dzień dzisiejszy włoski styl jest wyjątkowy. Wykorzystanie wysokiej jakości mebli, artystycznego kamienia i płytek oraz złoceń jest popularne ze względu na to, że ostateczny wynik połączenia wszystkich tych elementów owocuje najwyższą elegancją, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Niezależnie od tego, czy jesteś tradycjonalistą czy skłaniasz się ku nowoczesności, styl włoski jest przez Ciebie możliwy do osiągnięcia. Po prostu idź, kupić wszystko, co najlepsze! A jeśli jest to zbyt drogie, zainwestuj w jeden lub dwa wysokiej jakości elementy, które "będą trwać" oraz nie zapominaj o użyciu kamienia, marmuru i płytek wszędzie tam, gdzie to możliwe - to aż krzyczy włoskim luksusem.

 

Zobacz, jakie produkty najlepszych włoskich marek możesz u nas kupić: