Nowa definicja kontaktu z naturą według Petera Pichlera

Z okazji pierwszej pracy w USA mediolańskiego studia, Peter Pichler Architecture opracowało koncepcję przyjaznych środowisku domków na drzewie w zachodniej Wirginii. Projekt ten przypomina poprzedni, który został zaprojektowany dla lasu we włoskich dolomitach. Ten nowy przewiduje natomiast szereg budowli zagnieżdżonych w zalesionym krajobrazie. Głównym ich założeniem jest stworzenie domków mieszkalnych przyjaznych środowisku, o praktycznie zerowym zużyciu energii ze źródeł nieodnawialnych.

Domki na drzewie mają stanowić dodatek do docelowego hotelu i zostały zaprojektowane przez architekta o niekonwencjonalnych pomysłach, aby zapewnić gościom doświadczenie życia w lesie i maksymalne połączenie z naturą. Z ostrymi dachami, geometria konstrukcji jest inspirowana otaczającymi klonami, topolami oraz dębami i będzie budowana z wykorzystaniem lokalnego drewna. Wielkość domków ma wynosić od 35-45 m² na 2 poziomach. Dolne piętro ma się składać z małej czytelni i salonu, a górny poziom z sypialni i małej łazienki.

Projekt ma być nową „spowolnioną” formą turystyki, w której natura i integracja architektury odgrywa podstawową rolę. „Wierzymy, że przyszłość turystyki opiera się na relacji człowieka z przyrodą. Dobrze zintegrowana, zrównoważona architektura może wzmocnić ten związek, nic więcej nie jest potrzebne ”- architekt Peter Pichler.

Lokalizacja jeziora Dawson jest oszałamiającym przykładem dzikiego i cudownego krajobrazu zachodniej Wirginii, obejmującego magiczne jezioro, odnowione łąki, strumienie i tziemie podmokłe oraz ponad 100 akrów terenów objętych ochroną, które tworzą siedlisko gatunków rodzimych. Jezioro Dawson stanie się „żywym laboratorium” dla nowatorskich pomysłów dotyczących projektowania budynków, rolnictwa i użytkowania gruntów. Będą one miały na celu minimalizowanie negatywnego wpływu człowieka na środowisko, aby poprawić stan zdrowia i odporności ekosystemu. Program ma na celu kształtowanie bardziej ekologicznej przyszłości.

 

Based on Design Boom

Image Credits:

1. World Architecture Community

2. Dezeen

3. Dezeen

4. Design Boom