poznaj restaurację inspirowaną kosmosem - Interstellar

Almazán y Arquitectos Asociados, Concepto Taller de Arquitectura i Pin Studio współpracowali przy realizacji międzygwiezdnej restauracji w Citibanamex w Meksyku. Jak sama nazwa wskazuje, projekt nawiązuje do filmu science fiction z 2014 roku. Zainspirowany nieziemskimi miejscami i urzekającą tajemnicą nieodkrytych planet, głównym celem zespołów projektowych było „przekształcenie pustki w treść, przeplatanie czasu i przestrzeni w celu stworzenia spektakularnego wizualnie środowiska”.

Aby stworzyć restaurację, almazán y arquitectos asociados, concepto taller de arquitectura i pin studio w istocie starali się stworzyć przestrzeń, w której klient mógłby cieszyć się doświadczeniem „poza tym światem”. W tym celu ozdobili pofalowane ściany i sufit ponad 250 000 diod LED. Ta obfitość świateł zanurza gości w błyszczącym, gwiaździstym niebie w przeciwieństwie do czarnego wnętrza. lustrzane stoły również podkreślają wrażenia, pozwalając gościom zobaczyć odbicia tysięcy świateł podczas jedzenia.

Cała restauracja ma powierzchnię 200 m2. Oprócz gwiaździstego nieba goście mogą również doświadczyć nieziemskiego tematu dzięki biblioteczce przy wejściu. Wiele książek zawieszonych jest pod sufitem, co daje wrażenie antygrawitacji, podobnie jak w kosmosie. Efemeryczna międzygwiezdna restauracja powstała w ramach millesime mexico 2019 - interaktywnej imprezy poświęconej haute cuisine, która odbywa się w centrum miasta.

 

Resources:

Design Boom

Image credits:

1. Design Boom

2. Conocedores

3. Collater

4. Collater