Studio madryckiej artystki zaprojektowane przez Píe Mendaro zadziwia

Designerskie mieszkanie artystki Clary Cebrian

Story

Hiszpańska architektka Pía Mendaro zaprojektowała apartament dla swojej przyjaciółki - artystki Clary Cebrian. Nazwane „topo's shed” mieszkanie jest przekształconym magazynem o wymiarach 10 na 10 metrów. „Clara jest artystką i nie lubi zbytnio zaprojektowanych rzeczy” - wyjaśnia Mendaro. „Chciała czegoś jak dom Rona Weasleya , coś, co może dostosować się do pojawiających się z czasem potrzeb.” W związku z tym przestrzeń została zaprojektowana tak, aby była jak najbardziej elastyczna - służąc jako podstawa życia.

Designerskie mieszkanie Clary Cebrian - centalna otwarta kuchnia

Mieszkanie Clary Cebrian - hamak zawieszony pod wiszącym ogromnym łóżkiem

Projekt

Centralnym punktem wnętrza jest podwyższone łóżko, które Mendaro zaprojektowała z pomocą Manuela Ocaña. Na lekką, podwieszaną platformę, która jest w stanie utrzymać do pięciu osób, można wejść przy pomocy oddzielnej konstrukcji - ruchomego urządzenia przypominającego drabiny spotykane na lotniskach. Oprócz zwolnienia cennej powierzchni do pracy artystki, podwyższone miejsca do spania zapewniają również widoki z zewnątrz i dostęp do przestrzeni zewnętrznej - element projektu, który według architektki jest niezbędny dla zdrowia psychicznego.

Designerskie mieszkanie Clary Cebrian - ogromne okna dają bardzo dużo światła

Artystka Clara Cebrian

Artystka Clara Cebrian - przygotowanie do skoku

Odczytywane jako idealny kwadrat, wnętrze znajduje się pod dachem dwuspadowym podtrzymywanym przez dwie stalowe krokwie. Łazienka ukryta jest za pojedynczą ścianą, która służy również jako tło dla kuchni i jej urządzeń. Poza kanapą w rogu pokoju pozostała przestrzeń pozostała pusta, a prace artystki miały pierwszeństwo. Oprócz pracy jako freelancerka, Pía Mendaro jest również członkinią Endemico - młodego studia architektury z siedzibą w Madrycie.

Designerskie mieszkanie Clary Cebrian - krokwie i ogromne okno dachowe

Designerskie mieszkanie Clary Cebrian - detale wiszącego łożka

Designeskie mieszkanie artystki Clary Cebrian - łazienka ze świetlikiem

Designeskie mieszkanie artystki Clary Cebrian - taras z wyjściem z sypialni

Dodatkowy zachwyt

Naprawdę świetnie wygląda świetlik wbudowany w dach nad jedynym wyodrębnionym pomieszczenie w tej wielkiej i wysokiej otwartej przestrzeni. Łazienka jest tak dobrze ukryta za ścianą stanowiącą tło kuchni, że trudno ją w ogóle zauważyć. nawet górny pionowy świetlik szklany, oddzielający akustycznie pomieszczenie od reszty mieszkania, jest tak daleko cofnięty, że trzeba wiedzieć, na co się patrzy, żeby go w ogóle zauważyć. Całość powierzchni uzupełnia ażurowy dachowy taras który aż się prosi, aby postawić na mim jakieś minimalistyczny ogrodowy mebel do relaksu na świeżym powietrzu.

Na podstawie Design Boom 

Zdjęcia wykonane przez Manuel Ocaña dla Design Boom