Trendy w designie, które zawładną jesienią

Z początkiem nowej pory roku wiążą się różne zmiany, również w designie. Nie tyle zmienia się sam design, ale obecne w nim trendy i tendencje. Często zdarza się, że zamieniamy te elemnty, które przypominają nam minione lato i zastępujemy je tymi bardziej adekwatnymi do sezonu. Zmiana wystroju wnętrza tak samo jak zmiana swojego wyglądu ułatwia wejście w nowe otoczenie, rozpoczęcie nowego rozdziału. Choć sama pora roku może wydawać się złym argumentem do podejmowania radykalnych decyzji, warto zwrócić uwagę, iż z przyjściem jesieni, a później zimy wiąże się skracanie długości dnia. Dla wielu osób jest to okres gorszego humoru i nastawienia do życia. W trudniejszych dla nas czasach powinniśmy dbać o siebie nawet przez tak małe gesty jak otaczanie się ludźmi i rzeczami, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi. Warto rozważyć zakupienie sobie czegoś na tę poru roku, co sprawi, że będziemy lepiej się czuli we własnym domu. Można tu zasugerować się tym co jest teraz w modzie.

1. Jesienne barwy

Wyjątkowo często spotykane będą kolory takie jak leśna zieleń, oliwkowy, turkusowy czy bakłażanowy, zarówno na meblach i dodatkach jak i na ścianach.

2.a2

Niezwykle interesującym często spotykanym w ostatnim czasie motywem jest geometryczność. Graficzne tapety i wzory nadadzą twojemu wnętrzu oryginalnego i nowatorskiego wyglądu.

3.Abstrakcja

Naszym ulubionym trendem jest właśnie ten – abstrakcja! Nieregularne meble nie dość, że niezwykle intrygują, jednocześnie świetnie wtapiają się w każdy rodzaj wnętrza i nadają mu artystyczny klimat.

4.Powrót do klasyki

Mimo widocznej obecności motywów nowoczesnych, a nawet futurystycznych we współczesnym designie, wraca moda na klasykę. Skóra, wełna, drewno – nadają wnętrzu poczucie przytulności i naturalności.

5.Doskonała niedoskonałość

Naturalne tworzywa, które pokazują piękno rzeczy nieidealnych, takie jak chociażby drewno, stały się nową klasyką. W świecie, gdzie wszystko produkowane jest na masową skalę ciężko znaleźć coś czym można się wyróżnić. Dlatego też wiele osób wybiera naturalne tworzywa, przy których nie znajdziesz dwóch identycznych.

 

 

Image credits:

1. photo Cate St Hill

2. photo GooDSGN

3. photo DESIRE to INSPIRE

4. photo DelightFULL

5. photo Interiors DiyDiy

6. photo Maltungan.Me

Title photo Pufik Homes