Tapicerowane

Tapicerowane

Designerskie krzesła tapicerowane

to jeden z najciekawszych nurtów designu meblowego. Wynika to z faktu, że projektanci mają do dyspozycji coraz większe pole dla swojej wyobraźni i mogą bardziej eksperymentować z formą i fakturą.

Nowoczesne krzesła tapicerowane łączą w sobie różne rodzaje materiałów. Dzięki temu powstające połączenia potrafią dać oszałamiające efekty zarówno pod względem wizualnym, jak i komfortu, detali, i estetyki. Oryginalne krzesła tapicerowane wyglądać będą dobrze w każdym pomieszczeniu domu. Nikogo już nie dziwi nowoczesne krzesło tapicerowane ustawione w kuchni lub jadalni, a nawet w przedpokoju, w pokoju do pracy, lub pokoju kąpielowym.

Obecnie nowoczesne krzesła tapicerowane zadziwiają swoimi formami i połączeniami materiałów. Wystarczy wymienić metalową proszkowaną ramę łączoną z siedziskiem tapicerowanym wełną czy choćby drewniane, mydlone nogi łączone z ekoskórą, nubukiem, aksamitem, prawdziwą jagnięcą skórą, a nawet ekstrawagancko wyglądającą imitacją skóry krokodylej.

Fani nowoczesnych i futurystycznych projektów także nie będą zawiedzeni, gdyż mogą wybierać z szerokiej gamy designerskich krzeseł tapicerowanych wykonanych z tworzyw sztucznych np. poliuretanu i kolorowego lub przezroczystego poliwęglanu, śmiało łączonego z obiciami materiałowymi.