Magis

Magis

Magis unikalny i uniwersalny design

Od końca lat 70-tych, Magis, słynna włoska marka ma tylko jeden cel: wykorzystanie wszystkich nowych technologii do projektowania mebli pięknych i funkcjonalnych. Produkty Magis są przeznaczone dla ich międzynarodowej publiczności (eksport stanowi około 85% produkcji), a wszystkie są w 100% „Made in Italy”: gwarancja wysokiej jakości, zgodnie z tradycją firmy, która rozwinęła się z rzemiosła oraz kulturowe korzenie, poprzez zmieniające się style i rozwój przemysłu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, i nadal stanowią jeden z największych i najcenniejszych aktywów firmy. Zespół projektowy Magis to laboratorium pomysłów, trendów i odkryć, wspierany dodatkowo przez znanych i cenionych projektantów, takich jak Jasper Morrison, Eero Aarnio, Philip Starck czy Jaime Hayón. Produkty tej firmy to nie tylko meble, lecz także użyteczne i praktyczne przedmioty codziennego użytku - suszarka do naczyń, szczotka, kosz, deska do prasowania, wieszaki itd. 
 

Co robi Magis?

Do najpopularniejszych wytworów designerskiej marki należy nowoczesne krzesło Chair_one, które od 2003 roku niezmiennie cieszy się zainteresowaniem. Równie interesującym i rozpoznawalnym krzesłem jest Cyborg z roku 2011, fotel Steelwood oraz hoker Bombo. Jednym z nowszych krzeseł jest Mila z roku 2016. Magis posiada również fantastyczną kolekcję dla dzieci MeToo, której pierwszym produktem było lekkie i poręczne krzesełko Seggiolina Pop oraz krzesełko w kształcie pieska - Puppy. Kolejne produkty dla malutkich są bezpieczne i posiadają wszystkie wymagane certyfikaty. Można znaleźć w wielu miejscach użyteczności publicznej, na placach zabaw w przychodniach, centrach handlowych, holach budynków, strefach dla dzieci w restauracjach i kawiarniach.
 
W 2019 roku na targach w Mediolanie firma pokazała swoje najnowsze dziecko - pierwsze na świecie krzesło wykonane z magnezu i wdrożone do przemysłowej produkcji - Vela, zaprojektowane przez izraelską parę mieszkającą na stałe w Tel Avivie - Studio Gilli Kuchik & Ran Amitai